Akademia maratonu

W firmach często wykorzystuje się folie

www.waldemarkasta.pl

Prawda jest taka, że czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często korzystamy z różnego rodzaju folii. Co więcej, stosuje się ją nie tylko w domach, ale również w wielu firmach, jednak stały się one tak częstym elementem, że praktycznie nie myślimy o nich do momentu, aż nie zacznie nam ich brakować. Tak naprawdę w firmach zazwyczaj korzysta się z dwóch rodzajów folii. Z takich, którymi zabezpiecza się palety podczas transportu i takich, które mają ochraniać konkretny produkt podczas jego przewożenia.

Prawda jednak jest taka, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku folia musi być jak najmocniejsza, a to oznacza, że zawsze powinna też spełniać określone parametry.

Do palet

Przede wszystkim folię wykorzystuje się do owijania palet. Wówczas mamy pewność, że to wszystko co się na nich znajduje nie ulegnie zniszczeniu podczas transportu, a jeśli na takiej palecie ułożone są mniejsze kartony, to zyskujemy gwarancję, że podczas transportu nie będą się one przesuwały, nie spadną. Co więcej, jeśli owiniemy paletę folią stretch kilka razy, to warstwa ta staje się na tyle gruba, że nie jest łatwo ją rozerwać gołymi rękoma, a nawet nożykiem zajmie to trochę czasu, a więc mamy dodatkowo zabezpieczenie przed kradzieżą, zwłaszcza jeśli kartoniki znajdujące się na takiej palecie są naprawdę niewielkie.

Jeśli tylko ktoś niepowołany, próbowałby oderwać taką folię, to od razu będziemy to widzieli, a co się z tym wiąże, będziemy mogli na to zareagować w odpowiedni sposób. Poza tym, taka folia jest bardzo funkcjonalna, bo w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie dokładnie owinąć nią całą paletę, a jeśli jeszcze wykorzystamy do tego specjalną maszynę, to może się okazać, że takie owijanie folią stretch nie zajmie nam więcej niż parę sekund. To wszystko powoduje, że firmy naprawdę chętnie korzystają z możliwości, jakie daje im tego typu folia.

Do zabezpieczania produktu

Jeżeli wysyłamy dużo rzeczy, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że w czasie transportu może dojść do ich uszkodzenia.

Dlatego powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby taki przedmiot odpowiednio zabezpieczyć. Do tego właśnie służy folia bąbelkowa, która posiada tysiące małych pęcherzyków, które wypełnione są powietrzem. To sprawia, że nawet bardzo delikatne przedmioty mają zapewnioną odpowiednią ochronę, a to dlatego, że w pierwszej kolejności w razie zgniecenia pękają pęcherzyki, chroniąc przedmiot, który jest owinięty w taką folię. A jeśli nie folia bąbelkowa, to coraz częściej wkładane są do kartonów foliowe woreczki, które są nadmuchiwane i które także stanowią świetną amortyzację dla wszelkich wstrząsów, które mogą się pojawić podczas transportowania takiej paczki.

Jeśli tylko skorzystamy, z któregoś z tych zabezpieczeń, to możemy być pewni, że nic złego się nie stanie i dany produkt dotrze do miejsca docelowego bez najmniejszego problemu. Warto zobaczyć jakie folie są wykorzystywane w firmach, wówczas zyskamy pewność, że zamówiony przez nas produkt dotrze do nas bez najmniejszego problemu.

https://www.malkowski.pl/ systemy przeładunkowe