Akademia maratonu

Mysz komputerowa to też hardware

rolki do jazdy szybkiej

Zazwyczaj kiedy myślimy o częściach komputera, to myślimy o tych najważniejszych, które odpowiadają za jego działanie. Gdzieś tam pewnie dość szybko pomyślimy także o monitorze i klawiaturze, ale ta myszka komputerowa jest niejednokrotnie trochę pomijana. Nie oznacza to, że całkowicie o niej zapominamy, jednak wymieniana jest zazwyczaj gdzieś na końcu i czasami wydaje nam się, że one wszystkie są takie same. Jednak kiedy przyjrzymy się bliżej różnym propozycjom, szybko okaże się, że będziemy mieli wiele różnych modeli do wyboru.

Dlatego też, warto pamiętać, że mysz komputerowa należy do hardware, a więc tych części komputera, które nie posiadają oprogramowania i wbrew pozorom jest ważna, więc warto się zastanowić, w który z jej modeli chcemy zainwestować.

Czym się różnią?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kupując myszkę komputerową możemy wybrać taką, która będzie z naszym komputerem połączona kabelkiem. Może dzięki temu kursor będzie reagował szybciej na nasze ruchy, ale jednocześnie będziemy przez ten kabelek ograniczeni, dalej niż pozwoli nam na to jego długość nie będziemy mogli sięgnąć, a do tego wszystkiego jeszcze będzie zajmował trochę miejsca na naszym biurku. Z drugiej strony proponowane są nam myszki komputerowe bezprzewodowe.

Swobodnie będziemy mogli nimi poruszać po całym biurku, a niektóre nawet mają większy zasięg, więc nie siedząc przy komputerze, będziemy mogli sterować tym, co się będzie na nim działo. Taka myszka daje nam większą swobodę ruchu, jednak do jej działania zazwyczaj potrzebne są baterie, a więc z tą niedogodnością musimy się liczyć, zwłaszcza jeśli często pracujemy na laptopie podczas wyjazdów i nie chcemy, aby wtedy nasza myszka nam się wyłączyła.

Różne wielkości

Warto również wspomnieć o tym, że myszki komputerowe oferowane są nam w różnych wielkościach. Możemy kupić takie całkiem małe i takie bardzo duże, które czasami trudno jest objąć ręką.

Dlatego też, zanim przejdziemy do ostatecznego zakupu, powinniśmy sprawdzić, która myszka najbardziej będzie nam odpowiadała, tak aby dobrze nam się z nią pracowało. Są myszki specjalnie opracowane dla graczy komputerowych, które mają znacznie więcej przycisków, a to oznacza, że dają możliwość szybkiego korzystania z funkcji, które nie są możliwe do wykonania, jeśli będziemy grali zwykłą myszką. Są również takie myszki, które ustawia się w jednym miejscu i się nimi nie przesuwa. Kursor rusza się, kiedy my obracamy kciukiem specjalną kulkę, a dodatkowo jeszcze taką myszkę można ustawić pod różnymi kątami, tak aby pasowała do naszej ręki.

Tego typu modele przeznaczone są dla osób, które dużo pracują przy użyciu myszki, bo dzięki temu, że się nimi nie przesuwa, nadgarstek nie jest obciążany i nawet po wielu godzinach pracy, nie będziemy odczuwali bólu. Jak widzimy, możliwości mamy tutaj sporo, dlatego też warto na spokojnie zobaczyć, co w tym zakresie oferuje nam hardware. Może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni różnorodnością propozycji, jakie zostaną nam ukazane.

Suplementacja w sporcie deskorolki kompletne