Akademia maratonu

Już dzieci powinny uprawiać sport

www.gianlucamotta.com

Musimy pamiętać, że to czego dzieci nauczą się w młodości, do czego będą od małego przyzwyczajone, będzie procentowało w przyszłości. Obecnie dużo się mówi o codziennej aktywności fizycznej, ale i o zdrowym odżywianiu. Jednak dzieci nie będą tego wprowadzały w swoim dorosłym życiu, jeśli my im najpierw nie pokażemy, że tak trzeba. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy zadbali o to, by już od najmłodszych lat nasze dziecko było przyzwyczajone do sportu. Oczywiście nie chodzi o to, że od razu ma z nim związać całe życie i stać się zawodowym sportowcem. Nie musi, ale ważne jest to, aby wiedziało, jak istotne dla jego zdrowia jest to, żeby codziennie ćwiczyło. Dobrym przykładem świetnego wykorzystania czasu jezt balet poznań który może połączyć sport ze świetną zabawą i rozrywką. 

Aktywnie spędzajmy czas

Jeśli chcemy pokazać naszemu dziecku, że sport to naprawdę fajna rzecz, to powinniśmy z nim aktywnie spędzać czas. Może spodobają mu się górskie wędrówki, jazda na rowerze, pływanie czy gra w piłkę? Jeśli znajdziemy taką dyscyplinę sportu, która będzie sprawiała naszemu dziecku najwięcej przyjemności, to możemy być pewni, że chętnie będzie ono ją uprawiało. Ale musimy dziecku pokazać, że to może być fajne, a co więcej, cały czas powinniśmy je motywować do działania. Jeśli my założymy rolki, to dziecko także to zrobi. Jeśli zaproponujemy grę w piłkę i będziemy grać z dzieckiem dobrze się przy tym bawiąc, to już od małego będziemy mu pokazywali, że taki wysiłek fizyczny może być naprawdę fajny i co więcej, może dawać wiele radości. Możliwości mamy tutaj sporo, a to oznacza, że warto tak długo pokazywać dziecku różne rodzaje aktywności fizycznej, aż w końcu znajdziemy tą, która będzie mu sprawiała największą radość.

Szkoła też powinna o to dbać

Także szkoła zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, aby dzieci już od najmłodszych lat miały zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. Dlatego też jednym z przedmiotów jest wychowanie fizyczne. Dziecko powinno brać udział w tych zajęciach, ponieważ wówczas ma szansę wykonywać różne ćwiczenia, a to z kolei będzie dobrze wpływało na jego rozwój. Dodatkowo podczas takich zajęć również dowie się, jak ważne jest to, aby codziennie wykonywało jakieś ćwiczenia. Nie muszą być one skomplikowane, nie musi ich być dużo. Najważniejsze jest to, aby w ogóle chciało ćwiczyć i żeby od małego miało wpojone, że takie spędzanie czasu może być fajne i może dawać wiele radości. Do tego na lekcjach z wychowania fizycznego będzie mogło poznać wiele różnych dyscyplin sportu, spróbować każdej z nich, a to oznacza, że łatwiej będzie mu określić, co mu się podoba i co daje mu najwięcej radości. A my tą wiedzę powinniśmy wykorzystać, aby później zachęcić dziecko do dalszych ćwiczeń i także z nim uprawiać dany sport. Nie od razu trzeba być zawodowym sportowcem. Można ćwiczyć czy grać w różne gry, po to aby czuć się dobrze w swoim ciele, aby mieć sporo siły i żeby czuć radość z takiego wysiłku. A takie systematyczne ćwiczenia, nawet niewielkie, zaprocentują w dorosłym życiu. Nie dość, że aktywność fizyczna będzie wówczas czymś zwyczajnym i będzie sprawiała wiele radości, to jeszcze zagwarantuje dobre zdrowie.

korty tenisowe poznań