Akademia maratonu

Imprezy integracyjne mogą być ciekawe

Od kilku już lat sporym zainteresowaniem cieszą się imprezy integracyjne. Coraz częściej dla swoich pracowników przygotowują je zarówno duże, jak i małe firmy. To dlatego, że jest to jeden z lepszych sposobów na to, aby pracownicy mogli się nawzajem poznać w trochę innych warunkach niż firma, dowiedzieć się więcej o sobie i zgrać ze sobą. Poza tym, jeśli w danej firmie jest kilka oddziałów i nie wszyscy pracownicy znają się z widzenia, to taka impreza jest idealna, aby to nadrobić, aby w końcu zobaczyć, kto kryje się za tak dobrze znanym głosem czy za e-mailami, które wymieniamy każdego dnia. Ale czy impreza integracyjna musi oznaczać tylko dobre jedzenie i dużą ilość alkoholu? Jak się okazuje, niekoniecznie. Może też oznaczać dobrą zabawę i różnego rodzaju zadania do wykonania.

Profesjonalne firmy

To co jest niesamowite to z pewnością fakt, że możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które mogą dla nas przygotować taką imprezę. To one wyszukają odpowiednie miejsce, w którym pomieszczą się wszyscy nasi pracownicy, bez względu na to czy impreza będzie miała się skończyć w nocy czy planujemy pobyt do rana, zakończony wspólnym śniadaniem. Zorganizują również transport dla naszych pracowników, tak aby nie musieli oni jechać własnymi samochodami, zadbają o jedzenie, zapewnią muzykę, aby wieczorem można było potańczyć. Ale jednocześnie też zorganizują różnego rodzaju zadania, które pracownicy będą musieli wykonać.

Może się okazać, że będą musieli się podzielić na kilka grup, aby móc ze sobą rywalizować, a wówczas ta, która wygra otrzyma pamiątkowe dyplomy, puchary i może niewielkie pamiątki, które będą miały im przypominać o tym niesamowitym dniu. Co więcej, takie zawody między pracownikami, to nie tylko okazja do świetnej zabawy i zacieśnienia między nimi więzi, ale również dobry sposób na to, aby szefostwo mogło się dowiedzieć, kto posiada najlepsze predyspozycje, do wykonywania poszczególnych zadań.

Konkurencje nie muszą być skomplikowane

Tak naprawdę jeśli chcemy, aby podczas organizowanej przez nas imprezy integracyjnej, było coś więcej niż tylko jedzenie i picie, to koniecznie musimy pomyśleć o różnego rodzaju konkurencjach, które będą mogły być wykonywane przez kilkuosobowe grupy. One wcale nie muszą być trudne, a przede wszystkim powinny być okazją do dobrej zabawy. Dlatego wśród takich konkurencji może się pojawić pływanie łódką, wspólne budowanie pojazdu z kartonu, bieg na orientację czy zawody, kto wyżej ustawi jedna na drugiej skrzynki po napojach. Możliwości jest tutaj sporo, a obserwując zmagania w poszczególnych konkurencjach, będziemy mogli sprawdzić, kto jest naturalnym liderem, którego wszyscy słuchają. Zobaczymy, kto ma największe zdolności do rozwiązywania trudnych sytuacji, kto potrafi załagodzić konflikty, a kto nie boi się wykonywania najcięższych zadań. Taka obserwacja może nam pomóc później, kiedy trzeba będzie rozdzielać zadania w firmie. Warto korzystać z pomocy profesjonalnej firmy organizującej imprezy integracyjne. Wówczas taka impreza będzie ciekawa i wszyscy chętnie będą się podczas niej bawili.

rolki https://www.pencopolska.pl/academy/opozniona-bolesnosc-miesni-co-to-takiego-i-jak-sie-przed-tym-uchronic/