Akademia maratonu

Czy znaleźliśmy swój sport?

łyżwy k2

Bardzo dużo mówi się obecnie o odpowiedniej kondycji i ćwiczeniach fizycznych, które przez długi czas mają nas utrzymać w dobrym zdrowiu. Co więcej podkreśla się, że nie trzeba wcale dużo ćwiczyć, że ważniejsze od czasu treningu jest to, aby wykonywać go systematycznie. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna ma być dla nas przede wszystkim przyjemnością, a nie będzie nią jeśli nie znajdziemy takiego sportu, który naprawdę będzie nam odpowiadał. Jeśli biegamy czy uprawiamy fitness tylko dlatego, że inni tak robią, to może się okazać, że taka aktywność fizyczna, zamiast być dla nas przyjemnością, będzie torturą, a co się z tym wiąże, efekty jej uprawiania mogą być mizerne albo żadne. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy znaleźli coś, co naprawdę będzie nam odpowiadało.

Spokojnie się zastanówmy

Zanim zaczniemy jakiekolwiek ćwiczenia powinniśmy się spokojnie zastanowić co zawsze sprawiało nam przyjemność.

Jeśli nie lubimy się moczyć, to z pewnością nie będzie nas cieszył wysiłek na basenie. Jeśli bieganie nigdy nie było naszą mocną stroną, to bardzo prawdopodobne jest to, że teraz też nie będzie nam sprawiało przyjemności. Wówczas może się okazać, że każdy trening będzie nam się ciągnął w nieskończoność, że będziemy po nim zmęczeni nie tylko fizycznie ale i psychicznie, a to może sprawić, że nasza kondycja nadal będzie pozostawiała wiele do życzenia. Za to jeśli znajdziemy sport, który będzie nam sprawiał radość, jeśli wybierzemy tak, aby ćwiczenia sprawiały nam prawdziwą przyjemność, to nie tylko pozytywnie wpłyniemy na wygląd naszego ciała, ale również i na psychikę, bo po prostu ćwiczenia będą wywoływały u nas powstawanie hormonu szczęścia. Co więcej, jeśli będziemy lubili nasze treningi, to chętniej będziemy się im poddawali, a więc łatwiej będzie nam dopilnować, aby były one wykonywane systematycznie, nawet jeśli będziemy po ciężkim dniu i prawdę mówiąc nie bardzo będzie nam się chciało ćwiczyć.

Możliwości jest sporo

Warto pamiętać, że jeśli chodzi o ćwiczenia, to mamy tutaj sporo możliwości do wyboru.

Możemy pływać, biegać, uprawiać fitness, jeździć na rowerze albo na rolkach, grać w siatkówkę. Jednak jeśli żadna z tych dyscyplin nam nie odpowiada, albo z powodów zdrowotnych nie możemy ich uprawiać, to zawsze możemy zafundować sobie szybki spacer czy pilnować, aby zamiast korzystać z windy chodzić schodami. Jeśli tylko naprawdę będziemy chcieli się systematycznie ruszać, to możemy być pewni, że znajdziemy sposób, aby to zrobić. Bo prawda jest taka, że nie jest istotne to, jaki sport przy tym uprawiamy. Znacznie ważniejsze jest to, abyśmy to robili codziennie i najlepiej przez minimum 30 minut. Wówczas naprawdę szybko zauważymy efekty i będziemy wiedzieli, że takie działanie ma sens.

Zawsze trzeba dbać o zdrowie i kondycję. A to oznacza, że musimy wypróbować kilka dyscyplin sportowych, tak aby móc określić, która z nich najbardziej będzie nam odpowiadała i która sprawi, że codzienne ćwiczenia staną się przyjemnością.

korty tenisowe poznań