Akademia maratonu

Co na imprezę integracyjną?

Właściciele firm coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że im lepiej znają się ich pracownicy, im lepsze stosunki ich łączą, tym lepiej porozumiewają się oni na stopie zawodowej i co więcej, tym łatwiej jest im rozwiązywać różnego rodzaju problemy, które mogą się pojawiać podczas pracy. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem wśród prezesów cieszą się imprezy integracyjne. Jeśli tylko są one dobrze zorganizowane, to może się okazać, że będą świetnym sposobem na zacieśnianie więzi wśród pracowników, na poznanie jakie są mocne i słabe strony poszczególnych osób i na wypracowanie takich stosunków, że wzajemna pomoc będzie czymś normalnym.

To już nie to samo co kiedyś

Jeszcze kilka lat temu impreza integracyjna kojarzyła się z siedzeniem przy stole, dużą ilością jedzenia i alkoholu, ewentualnie z jakimiś tańcami. Niestety nie wszyscy pracownicy potrafili się wówczas pokazać z dobrej strony, a to oznacza, że czasami takie imprezy integracyjne były owiane złą sławą. Teraz się to wszystko zmieniło, a to dlatego, że takie spotkania mają być ciekawe i mają polegać na czymś więcej niż tylko siedzenie przy stole, chociaż i tego nadal nie brakuje. Ale to także spotkania, podczas których ma mieć miejsce dobra zabawa i zacieśnianie więzi. Dlatego też coraz częściej imprezy integracyjne organizowane są w miejscach, gdzie można pograć w kręgle albo w bilard. Proponowany jest również paintball, a wszystko to po to, aby można było pracowników podzielić na kilka grup, które będą ze sobą rywalizowały. To z jednej strony może być świetną zabawą, z drugiej pozwala sprawdzić, które osoby staną się liderami grupy, kto ma najlepsze pomysły, kto jak się zachowuje w razie przegranej czy wygranej.

Tego typu wiedza może być później bardzo pomocna, kiedy w firmie szef będzie chciał stworzyć zespoły, mające zająć się rozwiązywaniem poszczególnych zagadnień. Można też zaproponować wspólny wyjazd podczas którego w planach będzie pływanie kajakami, wspinaczka po ściankach, albo po prostu górskie wędrówki. Wszystko będzie tutaj zależało od tego, czym chcemy zaskoczyć naszych pracowników.

To naprawdę dobrze wydane pieniądze

Jeśli przygotujemy imprezę integracyjną w mądry sposób. Tak, aby podczas niej był czas na dobrą zabawę, na zdrową rywalizację, ale również na rozmowy, bliższe poznawanie się i tańce, to może się okazać, że dzięki tego typu wyjazdom uda nam się stworzyć naprawdę zgrany zespół. Takie imprezy mogą sprawić, że nasi pracownicy lepiej będą się znali w innych warunkach niż ściany firmy, gdzie niejednokrotnie łatwo jest udawać kogoś, kim się nie jest. A im większa będzie między nimi zażyłość, tym łatwiej będą potrafili sobie poradzić w różnych sytuacjach, nawet tych najcięższych, które przecież niejednokrotnie pojawiają się w firmach. Warto zobaczyć jak to wszystko wygląda, jak może przebiegać taka impreza integracyjna. Jeśli dobrze się zastanowimy, to z pewnością wybierzemy taką propozycję, z której wszyscy będą zadowoleni. To ważne, bo im fajniejsza impreza integracyjna, tym bardziej zadowoleni i zjednoczeni wrócą z niej nasi pracownicy.
Może razem poćwiczcie? orbitreki

rolki deskorolki klasyczne